Bezpieczny internet



      Archiwum 07/08

  

Uroczystość zakończenia roku szkolnego 2007/2008

Rok szkolny 2007/2008, który został uroczyście zakończony był dla uczniów pełen sukcesów i osiągnięć oraz satysfakcji dla rodziców i nauczycieli. Ponad 30% uczniów naszej szkoły otrzymało na zakończenie promocję z wyróżnieniem. Tak wysokie osiągnięcia zapowiadał już wynik testu kompetencji dla klas szóstych, w którym uczniowie zdołali uzyskać  wyższą średnią niż zanotowano dla powiatu, województwa i kraju.

   W przemówieniach p. Dyrektor Wandy Czerwiec oraz księdza prałata Andrzeja Surowca nie zabrakło pochwał za ciężką i efektywną pracę uczniów, nauczycieli oraz dobrą współpracę rodziców ze szkołą.

     


IX Wojewódzki Konkurs Plastyczny pt. "Na Łańcuckim Zamku"

12 czerwca 2008 r. odbyło się na Zamku w Łańcucie uroczyste wręczenia nagród uczestnikom konkursu plastycznego. I miejsce i wyróżnienie w kategorii szkół podstawowych zajęły uczennice naszej szkoły w kolejności Klaudia Głowacka i Beata Baran.


DZIEŃ KATYŃSKI W NASZEJ SZKOLE

    W dniu 04.04.2008 r. w naszej szkole obchodzony był Dzień Katyński. Uczniowie klasy V „e”, pod opieką p. A. Skalskiej,  członkowie koła teatralnego, pod opieką p. B. Pietryny i chór szkolny p. T. Dębickiego  zaprezentowali program poświęcony sprawie katyńskiej. Wymowną dekorację  przygotowała p. Małgorzata Kamińska.

    W ten sposób uczciliśmy pamięć polskich oficerów zamordowanych w czasie II wojny światowej w Katyniu. Sprawa jeńców z obozów w Kozielsku, Ostaszkowie i Starobielsku do dziś budzi wiele kontrowersji i wciąż jest niezagojoną  raną dla Polaków. Wielokrotnie przelewaliśmy krew, wierząc w sumienie świata, manifestując przed Bogiem i historią wartości, które nie liczą się przy dyplomatycznych stołach, tam gdzie kroi się mapy i wyznacza się granice. Czasem nie mogliśmy opatrzyć naszych duchowych i narodowych ran, a jedną z nich jest właśnie sprawa katyńska. W ramach obchodów dnia katyńskiego uczniowie klas piątych przystąpili do konkursu dotyczącego tej problematyki.

   Autorem najciekawszej pracy jest Adrianna Pawlak z klasy V d, której przyznano pierwsze miejsce. Drugie miejsce zajęła Aleksandra Turowska z klasy V e, trzecie zaś miejsce przypadło Joannie Petryszyn i Alicji Marcinkiewicz również z klasy V e.


Dn. 17.05.2008 uczniowie naszej szkoły wzięli udział w plenerowej imprezie – „Zachowaj trzeźwy umysł”. Szkołę reprezentował zespól wokalny prowadzony przez p. T. Dębickiego


Dnia 5 maja klasy VI b i VI d wyjechały pod opieką p. Elżbiety Kyc,  Małgorzaty Hołoty i Agaty Gilarskiej na wycieczkę szkolną. Uczniowie zwiedzili kopalnię krzemienia pasiastego w Krzemionkach Opatowskich. Następnie obejrzeli ekspozycje dinozaurów w Parku Jurajskim w Bałtowie. Wiele wrażeń przyniosła wszystkim przejażdżka po Bałtowskim Zwierzyńcu, w którym podziwiali egzotyczne zwierzęta. Wszyscy wrócili zmęczeni ale zadowoleni.


30 kwietnia na akademii z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3-go Maja społeczność naszej szkoły miała okazję poprzez wiersze i piosenki patriotyczne poznać okoliczności uchwalenia Konstytucji. Była to wspaniała lekcja historii, która przypomniała także inne ważne karty naszej historii.


   29 kwietnia 2008 w Starostwie Powiatowym w Jarosławiu odbyło się uroczyste rozdanie nagród w Ogólnopolskim Konkursie Rysunkowym pt. "112 w trudnej sprawie - nie używaj przy zabawie. W eliminacjach powiatowych nasza uczennica Justyna Poziemska z kl. IV a zajęła 1 miejsce. Do udziału w konkursie przygotowywał uczniów nauczyciel plastyki p. M. M. Kamińska.


     W dniu 23 kwietnia odbyła się w naszej szkole akademia z okazji Święta Ziemi. Program przygotowały dzieci z klasy III b i I a z wychowawcami p. M. Płazą i p. B. Bąk. Uczniowie zaprezentowali wiele wierszy i piosenek o tematyce ekologicznej oraz inscenizację pt. "Jaka jesteś wiosno?" Dzieci pokazały również swoje zdolności taneczne. Zachwyt wzbudziła przepiękna dekoracja wykonana przez rodziców p. Zofię i Wiesława Pieszko oraz p. Bożenę Turoczy. Na zakończenie programu odbył się pokaz mody ekologicznej. Młodzi artyści otrzymali gromkie brawa za pomysłowe stroje, dekoracje i występ.


W dniu 21 kwietnia 2008 r. klasa Ve wraz z opiekunem p. M. Lotyczem wystawiła spektakl pt. "Parodia znanych bajek" w Miejskim Przedszkolu nr 8 im. M. Montessori i w Miejskim Przedszkolu nr 9 im. J. Brzechwy. Spektakl miał zachęcić dzieci do poznania znanych baśni i wzbudzić zainteresowanie pracą w grupie teatralnej, gdyż wielu sześciolatków niebawem przekroczy próg szkoły podstawowej.


Dn. 8.04.2008 w jarosławskim MOK-u odbyły się eliminacje powiatowe SZKOLNYCH PREZENTACJI ARTYSTYCZNYCH. Naszą szkołę reprezentowali: Natalia Darkowska, Wiktoria Skiba oraz zespól wokalny. Do finału zakwalifikowała się Natalia Darkowska.

Uczniów przygotował p. T. Dębicki.


  7 kwietnia w holu naszej szkoły zaprezentowana została wystawa prac plastycznych uczniów. Tematyka prezentowanej twórczości zachęca swoją różnorodnością do jej obejrzenia. Ciekawe techniki plastyczne przyciągają uwagę i stanowią doskonałą inspirację dla dalszych działań twórczych dzieci. Zapraszamy wszystkich chętnych do obejrzenia prac, które z pewnością dostarczą miłych wrażeń estetycznych.

Uczniowie szkoły i nauczyciel plastyki M. Małgorzata Kamińska


28 i 29 marca w Przemyślu odbył się finał konkursu piosenki „Śpiewaj razem z nami”. Naszą szkołę reprezentowali: solistka kategorii I-III Natalia Darkowska oraz zespół wokalny w składzie: Karolina Kamińska (kl. VIc), Patrycja Kowal (kl Vc), Kinga Bosak, Wiktoria Skiba, Aleksandra Makarowska (kl. IVd) Gabriel Kostur (kl. VIa).

Uczestników przygotował p. T. Dębicki.


   11 marca 2008 odbył się w Szkole Podstawowej nr 10 ogólnopolski konkurs przedmiotowy z języka niemieckiego MIX 2008, zorganizowany przez Centrum Edukacji Szkolnej. W konkursie wzięło udział 14 uczniów klas IV, którzy zmierzyli się z testem na miarę swoich możliwości.
Najlepsze wyniki w naszej szkole zdobyli:
  1. Oktawia Płoucha - 17 miejsce w Polsce - 172 punkty/206
  2. Marcin Kiszniewski - 23 miejsce w Polsce - 160 punktów/206
  3. Dominika Tracz - 27 miejsce w Polsce - 152 punkty/206.
Pozostali uczniowie to:
  1. Alekssandra Wysocka (29 m./148 pkt.)
  2. Marcin Kondrat (32 m./142 pkt.)
  3. Bartłomiej Gilarski (33 m./140 pkt.)
  4. Jakub Pieczonka (33 m./140 pkt.)
  5. Bartosz Perenc (34 m./138 pkt.)
  6. Karol Zierkiewicz (34 m./138 pkt.)
  7. Justyna Ziemińska (35 m./136 pkt.)
  8. Hubert Kohyt (36 m./134 pkt.)
  9. Jakub Duda (37 m./132 pkt.)
 10. Aleksandra Zielińska (39 m./128 pkt.)
 11. Klaudia Majowska (42 m./122 pkt.)
Wszystkim uczniom gratulujemy sukcesów!
Szkolny organizator konkursu: Dorota Gintner-Bednarczyk


    Nasza szkołą otrzymała podziękowanie za udział w akcji pomocy dla zwierząt umieszczonych w schronisku w Orzechowcach. Schronisko to położone jest kilkanaście kilometrów za Przemyślem, ma nienajlepsza lokalizację, w czasie opadów śniegu lub deszczu droga dojazdowa staje się nieprzejezdna, brak funduszy na prowadzenie ośrodka. Każda pomoc w takim wypadku jest bardzo potrzebna.

 

 


 

Dn. 13 marca w Radymnie odbył się konkurs piosenki angielskiej. Naszą szkołę reprezentowała Natalia Darkowska z klasy II b.

 


To znowu My - "Dziesiąteczki"

   7 marca członkowie Koła Teatralnego oraz zespołu muzycznego przygotowali imprezę szkolną. Był to kolejny z zaplanowanej serii apel profilaktyczny pod hasłem "Agresji - stop!" połączony z okolicznościowym  montażem  z okazji zbliżającego się Święta Kobiet. Aktorzy i piosenkarze przygotowani przez p. B. Pietrynę, p. M. Machałę oraz p. T. Dębickiego, zostali nagrodzeni gromkimi brawami. Mamy nadzieję, że niedługo będziemy mieli okazję podziwiać ten zespół.

 

        


 

 

    Szkoła bez przemocy

  

   Nasza szkoła jako jedna z pięcie na Podkarpaciu wyróżniona została w konkursie grantowym realizowanym w ramach programu społecznego dzienników regionalnych i grup wydawniczych -  Media Regionalne i Polskapresse. 17 marca drużyna z naszej szkoły pojedzie do Belwederu na uroczystą galę wręczenia nagród.


   11 stycznia w Galerii „Rynek 6” odbyło się uroczyste wręczenie nagród uczestnikom miejskiego konkursu plastycznego pt. „Jarosław miasto jarmarków”. Nagrody wręczyli przedstawiciele organizatorów tj. Urzędu Miasta Jarosławia, Urzędu Gminy Jarosław, Miejskiej Biblioteki Publicznej oraz Zespołu Szkół Plastycznych w Jarosławiu.

Nasi uczniowie zdobyli czołowe miejsca a nagrodzone prace można oglądać na wystawie w tejże Galerii do dnia 18 stycznia.

 I miejsce   – Aleksander Kamiński – kl. V c

 III miejsca – Magdalena Szpiech – kl. VI b

 IV miejsca – Aleksandra Melon – kl. VI a

Wyróżnienia – Dominika Cichowlaz, Kacper Chmielowiec, Kinga Panek

Nagroda specjalna Zespołu Szkół Plastycznych została przyznana Pameli Rusinek z kl. V e.

Laureaci oprócz cennych nagród książkowych mogą podjąć naukę w Gimnazjum Plastycznym bez egzaminów wstępnych.

Opiekunem grupy uczniów była p. Małgorzata Kamińska.

     

 


   W minionym okresie świątecznym, Koło Teatralne „Dziesiąteczki” przygotowało przedstawienie jasełkowe pt. „Na świątecznym froncie dobro zwycięża”. Inscenizacja ta oprócz szkolnej premiery, została zaprezentowana na Miejskim Przeglądzie Teatralnym „JASEŁKA 2008” i otrzymała tam wyróżnienie za walory wychowawcze, oprawę muzyczną i współczesne kolędowanie.

    Warto dodać, że przedstawienie zostało przygotowane od strony teatralnej, reżyserskiej i plastycznej przez p. Barbarę Pietrygę, p. Mirosława Lotycza i p. Marzenę Machałę, autorem oprawy muzycznej był zaś p. Tomasz Dębicki.

Życzymy uczniom klas szóstych, zrzeszonym w Kole Teatralnym dalszych sukcesów i czekamy na dalsze imprezy.


    Nauczyciele przyrody p. Elżbieta Kyc i Jolanta Mazur przygotowali uczniów do konkursu polskiej edycji konkursu EUROPLANET z okazji 50-lecia ery kosmicznej „2007 niezwykle kosmiczny rok”. W listopadzie Centrum Badań Kosmicznych PAN ogłosiło wyniki konkursu. W dziecięcej kategorii artystycznej uczniowie naszej szkoły zajęli miejsca: II – Aleksander Kamiński, wyróżnienie: Adrianna Bury. Cenną nagrodą w konkursie jest fundowany trzydniowy pobyt ucznia w Centrum Badań Kosmicznych w Warszawie.


    Uczniowie klas IV- VI wzięli udział w konkursie plastycznym i literackim pt. „Mój ulubiony bohater książki – przygody Harrego Pottera” organizowanym przez Miejską Bibliotekę Dziecięcą w Jarosławiu. 14 uczniów naszej szkoły zajęło czołowe miejsca i otrzymali nagrody książkowe. Bardzo dobrze wypadła również grupa w konkursie literackim. Wykazała się doskonałą znajomością przygód bohatera. Do konkursu dzieci przygotowały p. M. Hołota, B. Pietryna oraz M. Kamińska.


Niech magiczna moc Wigilijnego Wieczoru Przyniesie spokój i radość.

Niech każda chwila Świąt Bożego Narodzenia Żyje własnym pięknem,

A Nowy Rok obdarowuje Pomyślnością i szczęściem.

Najpiękniejszych Świąt Bożego Narodzenia

Niech spełniają się wszystkie marzenia

życzy

Dyrekcja, Grono Pedagogiczne,

Pracownicy i Uczniowie

Szkoły Podstawowej nr 10


Mikołaj odwiedził grzeczne dzieci!!!

       Do klasy I d zawitał św. Mikołaj. Przywitały go dzieci z p. wychowawczynią M. Hudycz. Spotkanie odbyło się w sali gimnastycznej naszej szkoły.
 

fotoreportaż>>>


   W dniach 26-30.11.2007 został przeprowadzony w naszej szkole jak co roku cykl spotkań poświęconych problematyce osób niepełnosprawnych z dysfunkcją wzroku pod hasłem „Sprawni inaczej”.
    Dzięki współpracy z Przewodniczącą Polskiego Związku Niewidomych w Jarosławiu, Panią Ewą Bednarczyk, zaprezentowano dzieciom sprzęt rehabilitacyjny, służący do posługiwania się osobom niewidomym w życiu codziennym.
    Uczniowie klas IV wzięli udział w pogadance i pracach grupowych na temat, jak pomóc osobie niewidomej przejść przez ulicę, jak poprowadzić osobę niewidomą przez wąskie przejście, w tłumie lub po schodach, jak udzielić jej pomocy przy stole.
   Wszystkie dzieci chętnie uczestniczyły w zajęciach jak również wykazywały się ciekawymi pomysłami podczas prac grupowych. Na zakończenie uczniowie wykonali prace plastyczne na temat „Pomoc osobie niewidomej nie jest mi obca”. Najciekawsze z nich można oglądać na gazetce szkolnej oraz na
stronie internetowej szkoły.
   Spotkania te przyniosły oczekiwane efekty przybliżając wiedzę dotyczącą problematyki osób niepełnosprawnych oraz przełamując bariery mentalne wśród młodzieży szkolnej. Uczniowie uzyskali nowe doświadczenia i są gotowi do współżycia z osobami sprawnymi inaczej.


Organizator: Dorota Gintner-Bednarczyk


Dnia 30 listopada w związku ze Światowym Dniem Rzucania Palenia uczniowie naszej szkoły zaprezentowali apel profilaktyczny pod hasłem papieros to śmierć. Apel składał się z dwóch części. Część wprowadzającą, w której widzowie mieli okazje poznać fakty i wyniki naukowych badań dotyczących palenia przygotowali członkowie klubu turystyczno- krajoznawczego. Druga część to montaż inscenizacji pt. „Róża wschodu” oraz Papieros to śmierć” przygotowana została przez członków szkolnego klubu  teatralnego „Dziesiąteczki” oraz chór szkolny. W przedstawieniu tym o zdrowie palacza walczyły znane postacie z legend i bajek m. in. żmija, księżniczka, diabeł, śmierć itp.

      


5 oraz 23 listopada uczniowie klas szóstych pisali próbny test po szkole podstawowej.


W dniu 9 listopada  obchodziliśmy Święto Szkoły. Łączy się ono z najważniejszym świętem Polaków – Dniem Odzyskania Niepodległości. Tradycyjnym elementem obchodów tego święta jest uroczysty montaż słowno-muzyczny. W tym roku program przygotowała klasa VI b pod opieką p. Renaty Drabik i p. Małgorzaty Hołoty, a towarzyszył jej szkolny zespół wokalny pod kierownictwem p. Tomasza Dębickiego. Występ zatytułowany „Opowiedz nam moja Ojczyzno” przypomniał najważniejsze fakty z dziejów Polski. Największe wrażenie na widzach wywarły symboliczne sceny pozbawienia Polaków wolności. Przedstawienie było wspaniałą lekcją patriotyzmu, a uwaga i skupienie słuchaczy świadczyły o głębokich przeżyciach, jakie wywarły na nich treści tego programu.

       

 

Jak co roku Święto Szkoły jest również dniem pasowania na ucznia. Na uroczystość tą licznie przybyli także rodzice.

 

  


W dniu 24.10.2007 odbył się I etap konkursu interdyscyplinarnego matematyczno-przyrodniczego. Wzięło w nim udział 38 uczniów naszej szkoły, z czego 19 osiągnęło 60 % liczby możliwych punktów. Do etapu wojewódzkiego zakwalifikowali się:

  Skowronek Michał kl. VI b

  Pucia Norbert kl. VI b

  Bury Gabriela kl. V a

  Kostur Gabriel kl. VI a

  Hołub Karolina kl. VI c

Do etapu wojewódzkiego konkursu interdyscyplinarnego - humanistycznego zakwalifikowali się:

  Bury Gabriela Va

  Pałys Martyna Ve


   31 października gościliśmy w naszej szkole certyfikowanego ratownika medycznego, który opowiadał o potrzebie umiejętności udzielania pierwszej pomocy oraz jak powinniśmy się zachować gdy jesteśmy świadkami wypadku. Nauczyciele i uczniowie mieli okazje poznać techniki resuscytacji – czyli przywracania czynności krążeniowo-oddechowej u poszkodowanego. Powyższe czynności zaproszony ratownik bardzo dokładnie zaprezentował nam na przywiezionym fantomie


   18 października obchodziliśmy Dzień Papieski w naszej szkole. Z tej okazji przygotowane zostało przedstawienie o Janie Pawle II. W słowach wierszy i piosenek zawarte był opis życia naszego Papieża. Program przygotowali uczniowie z klasy VI a oraz dzieci uczęszczające do świetlicy szkolnej pod opieką p. Beata Kowal, p. Agnieszka Kapusta, p. Barbara Szyper,  P. Bożena Mazur oraz p. Tomasz Dębicki.


   Z okazji obchodów Dnia Edukacji Narodowej wystawiony został w naszej szkole spektakl słowno-muzyczny, w którym dzieci przedstawiły życie szkoły, nauczycieli a także innych pracowników naszej placówki. Widzowie przedstawienia  z uśmiechem na twarzy obserwowali wyczyny młodych artystów, którzy w swej inscenizacji przedstawili w sposób ciekawy i równocześnie zabawny pracę osób związanych z naszą szkołą. 

     


6 października w naszej szkole zorganizowano Dzień poświęcony prawom i obowiązkom dziecka. Z tej okazji Koło Teatralne przygotowało inscenizację pt. "Baśń o prawach dziecka". Ponadto uczniowie mogli pogłębić informację na ten temat w trakcie spotkania z wychowawcą. W tym dniu zorganizowany także został konkurs plastyczny pod wyżej wymienionym hasłem.


   Dnia 3 września uroczyście rozpoczęliśmy rok szkolny 2007/2008. W przemówieniu pani dyrektor przywitani zostali wszyscy uczniowie a szczególnie pierwszoklasiści, rodzice i pracownicy szkoły. Radość i zadowolenie słuchających sprawiły podane informacje o wysokich wynikach sprawdzianu po klasie VI i osiągnięciach uczniów w zeszłym roku szkolnym. Uwagę p. dyrektor zwróciła na możliwość skorzystania w tym roku szkolnym z wielu zajęć pozalekcyjnych, na które nasza szkoła uzyskała z programów Unii Europejskiej. Została podkreślona jeszcze zmiana wprowadzona przez Ministerstwo Edukacji Narodowej dotycząca obowiązkowego stroju dla wszystkich uczniów. Na koniec pani dyrektor Wanda Czerwiec życzyła osiągnięcia jak najlepszych wyników w tym roku szkolnym.


Uchwałą rady pedagogicznej z dnia 24 maja 2007 r. został zatwierdzony szkolny zestaw podręczników i programów nauczania na rok szkolny 2007/2008

więcej >>>


   Już po raz drugi uczniowie szkolnego Klubu Europejskiego zaprosili nas w podróż po Europie tym razem do słonecznej Italii gdzie w San Remo odbył się koncert piosenki obcojęzycznej. Zanim jednak poznaliśmy gwiazdy przybyłe na koncert sympatyczni konferansjerzy Dominika i Kuba oprowadzali nas po Italii. Mieliśmy okazję przenieść się do starożytnego Rzymu gdzie oglądaliśmy walki gladiatorów. W Mediolanie poznaliśmy wspaniałych projektantów mody: Armani’ego i Versace. Pełni wrażeń powróciliśmy do San Remo .Tu pod czujnym okiem naszego wirtuoza p. T. Dębickiego zaprezentowali się wykonawcy współczesnych przeglądów piosenki. Nad poprawnością językową czuwały p. D. Gitner-Bednarczyk i p. I. Bogdanowicz. Gwiazdą koncertu był młody ale świetnie zapowiadający się wokalista Karol Argasiński. Mocno strudzeni nabraliśmy sił gdy na scenie pojawiły się włoskie potrawy pizza, spaghetti, tiramisu. Mamy nadzieję, że wszyscy dobrze się bawili i że w przyszłym roku też się spotkamy.

Opiekun SKE Renata Drabik

Podziękowanie dla wszystkich, którzy współtworzyli tę wspaniałą imprezę

       


Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja 

Dnia 27 kwietnia 2007 odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia poświęcona obchodom rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Występ artystyczny dla naszej społeczności szkolnej przygotowały dzieci z klas VI „a” i „b” oraz chór szkolny, pod kierunkiem p. A. Skalskiej, p. M. Kamińskiej i p. T. Dębickiego. Program przedstawienia był przypomnieniem kart historii okresu Konstytucji. Młodzież recytowała piękne wiersze, śpiewała pieśni narodowe oraz inne nastrojowe kompozycje muzyczne. Występ okraszony był pięknymi barwnymi strojami postaci króla i szlachty.


2 kwietnia 2007r., w drugą rocznicę śmierci Jana Pawła II, w naszej szkole uczniowie klas IIb i IIIc wraz z wychowawcami p. Marią Płazą i p. Ewą Pokrywką przygotowali montaż słowno-muzycznym przypominający (prozą, wierszami, pieśniami) całe życie i pontyfikat Ojca Świętego. Oprawę muzyczną przygotowała p. Teresa Ciołek wraz z dziećmi: Nikodemem Rusinkiewiczem, Olą Mokrzycką i Wiktorią Skibą. Bardzo dużo pracy w przygotowanie tej imprezy włożyli rodzice występujących dzieci wykonując dekorację sali. O wystrój Sali zadbali: p. Zofia i Wiesław Pieszko, p. Małgorzata Bednarz, p. Iwona Stysiał oraz p. Karol Urbaniak.

         


STOP PRZEMOCY I AGRESJI

   9.03.2007 r. uczniowie klas IV – VI  wzięli udział w przedstawieniu pt: „Przeciw agresji”. Inscenizacja przygotowana została przez p. Pietrynę, p. Machałę p. Skalską oraz p. Dębickiego w ramach realizacji międzyprzedmiotowego projektu: „Stop przemocy i agresji. Mottem przedstawienia były słowa piosenki Czesława Niemena „Dziwny jest ten świat”. Uczniowie z dużym zainteresowaniem wysłuchali wierszy, tekstów i piosenek dotyczących agresji i przemocy.

         


 

   Dnia 01.02 2006 r. z inicjatywy SP nr 11 oraz Parafii św. Trójcy, Franciszkanów, Reformatów odbył się IV Międzyszkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek.
W kategorii solistów klas I-III wystąpiła Natalia Darkowska –uczennica klasy Ib oraz zespół wokalny z klas Ib, Ic, IIa – który otrzymał wyróżnienie.
W kategorii solistów klas IV-VI wystąpiła uczennica klasy IVc Patrycja Kowal, która zdobyła II miejsce oraz zespół wokalny w składzie: Nikola Rusinkiewicz, Dominika Krawiec, Mateusz Wysocki – zespół wywalczył I miejsce
Uczestników przygotował p. Tomasz Dębicki.


   8 stycznia w naszej szkole odbyło się widowisko muzyczne pt. „Cudowna noc”. Uczniowie klas starszych pod opieką p. M. Hołoty i pana T. Dębickiego przedstawili „śpiewane” jasełka, które bardzo spodobały się widzom. Następnie grupa teatralno-muzyczna wystawiła w MOK-u w ramach X Spotkań Artystycznych – Jasełka 2007. Nasi młodzi artyści zostali ocenieni wysoko. Zespół otrzymał wyróżnienie: „za oryginalny scenariusz i reżyserię widowiska muzycznego, stworzenie nastroju interpretacja wokalną młodych wykonawców” oraz nagrodę rzeczową w postaci odtwarzacza DVD, zaś nagrodą indywidualną uhonorowano Mateusza Wysockiego – jednego z solistów.

       


 

więcej - archiwum>>>

 

Szablony