Rok szkolny



      Archiwum 08/09

  

19 czerwca to data zakończenia zajęć w szkołach i początek wakacji. Koniec roku szkolnego w naszej placówce uwieńczony został uroczystym apelem. Pani dyrektor Wanda Czerwiec podziękowała uczniom i nauczycielom za osiągnięcia w nauce oraz ogromny wkład pracy w konkursach i turniejach pozaszkolnych.  Pochwały nie ominęły również rodziców za współprace ze szkołą, która w dużym stopniu przyczyniła się do uzyskania tak wysokich wyników. Pani dyrektor życzyła także bezpiecznych i słonecznych wakacji.

dodany przez: WP

zdjęcia: WP


21 maja 2009r. był obchodzony w naszej szkole Dzień Kuchni Niemieckiej, połączony z rocznicą przynależności Polski do Unii Europejskiej. Uczniowie klas V wzięli udział w przygotowaniach tego dnia, opracowując materiały do gazetki szkolnej na temat tradycyjnych dań kuchni niemieckiej, austriackiej i szwajcarskiej. Uczniowie pomogli również w wystrojeniu świetlicy szkolnej, która zamieniła się w restaurację. Na stołach pojawiły się serwetki oraz menu z daniem głównym (kotlet wiedeński z ziemniakami i surówką), deserem (pączek berliński) oraz napojem gorącym (herbata). Uczniowie udekorowali menu także mini-flagami Niemiec. Ponadto nad drzwiami świetlicy pojawił się napis „Restaurant”, a przed drzwiami tablica witająca wszystkie dzieci uczęszczające na świetlicę w porze obiadowej.

Organizator: Dorota Gintner-Bednarczyk


W piątek 22.05.2009 roku został rozstrzygnięty konkurs na najciekawszą prezentację danego państwa Unii Europejskiej. Jury w składzie: p. Renata Drabik, p. Irma Bogdanowicz, Arkadiusz Aab, Aleksander Kamiński oraz Wiktoria Strawa, biorąc pod uwagę bogactwo dekoracji, pomysłowość, estetykę Wykonania i gazetkę tematyczną przyznało trzy pierwsze miejsca. W kategorii klas czwartych zwyciężyła kl. IV a- p. Elżbieta Kyc. W Kategorii klas piątych kl. V d- p. Małgorzata Kamińska. Natomiast wśród klas szóstych największe wrażenie na komisji wywarła kl. VI a p. Renata Drabik. Jednak największą pomysłowością, wykazali się uczniowie kl. IV a i kl. V d

       

   


  

Sprawozdanie z realizacji programu „Patriotyzm z pokolenia na pokolenie”

            

 

              W roku szkolnym 2008/2009 nasza szkoła przystąpiła

do ogólnopolskiego programu „Patriotyzm z pokolenia na pokolenie” organizowanego przez stowarzyszenie Parafiada im. Św. Józefa Kalasancjusza.

Program ten  jest formą kontynuacji  i pogłębienia Programu “Moja Mała Ojczyzna”, skierowaną do wychowawców, nauczycieli i duszpasterzy.

Jego celem jest nieustanne wzbogacanie i pogłębianie idei wychowania patriotycznego i społecznego poprzez angażowanie w proces kultywowania

 i przekazywania historii młodym pokoleniom możliwie wielu grup w lokalnym środowisku. Konkurs promuje przede wszystkim pracę nauczyciela

i wychowawcy polegającą na inspirowaniu najbliższego otoczenia (społeczność szkolna, rodzice, gmina, parafia) do podjęcia wspólnych inicjatyw i praktyk edukacyjno-wychowawczych w tym zakresie. Dorobkiem i materialnym plonem programu są raporty z przeprowadzonych działań, w tym konspekty autorskich programów wychowania patriotycznego i społecznego. Pośrednimi adresatami programu – jako uczestnicy, odbiorcy lub współtwórcy działań podejmowanych przez lokalnych koordynatorów programu – są uczniowie, szkoła, rodzice, społeczność lokalna i wspólnota samorządowa.

Ponieważ w 2010 roku przypada 70- ta rocznica zbrodni katyńskiej, dlatego w bieżącej edycji programu „Patriotyzm z pokolenia na pokolenie” wprowadzono wydarzenia katyńskie jako temat wiodący.

W ramach programu realizowane były zadania, które służyły:

- podejmowaniu działań na rzecz systematycznego przekazywania uczniom wiedzy i wartości, związanych z historią i kulturą Polski,

- pogłębieniu wiedzy o wydarzeniach katyńskich, a przez to kształtowaniu więzi z krajem ojczystym i świadomości obywatelskiej wśród dzieci i młodzieży,

- integrowaniu lokalnej społeczności wokół pielęgnowania i przekazywania młodym wartości historycznych i dumy z dziejów Polski,

- powstaniu i zgromadzeniu autorskich konspektów zajęć o tematyce katyńskiej przeprowadzonych w szkole,

- kształtowaniu postaw patriotycznych wśród uczestników programu i w ich otoczeniu, środowisku, „małej ojczyźnie”,

- wpajaniu szacunku i przywiązania do tradycji własnego narodu,

 jego osiągnięć, kultury, języka ojczystego i ludzi, którzy go zamieszkują.

Koordynatorem, a zarazem autorem konspektów, uroczystości i wieczornicy był nauczyciel historii Agnieszka Skalska. W realizację zadań podjętych w jego ramach włączyli się także inni nauczyciele:

- p. Barbara Pietryna, p. Tomasz Dębicki – akademia szkolna i wieczornica,

- p. Małgorzata Kamińska, p. Agnieszka Kapusta, p. B. Szyper – oprawa plastyczna,

- p. D. Ginter-Bednarczyk – opieka nad Dębem Pamięci, prowadzenie lekcji na temat sprawy katyńskiej.

W ramach programu przeprowadzone zostały następujące działania:

- lekcje poświęcone zbrodni katyńskiej,

- posadzenie Dębu Pamięci poświęconego pamięci mjr Stanisława Cypryka, zbieranie informacji o zamordowanym oficerze,

- zorganizowanie Dnia Katyńskiego na terenie szkoły,

- włączenie się w miejskie obchody Dnia Katyńskiego ( wieczornica katyńska).

Całość dokumentacji wraz z raportem końcowym została przesłana do organizatora powyższego programu.

Za podjęte i przeprowadzone działania szkoła zajęła pierwsze miejsce

w województwie, a drugie w Polsce.


W obecnym roku szkolnym 2008/2009 nasza szkoła bierze udział w VII edycji programu pt „Moja szkoła w Unii Europejskiej". Ideą programu jest poszerzenie wiedzy na temat UE wśród społeczności uczniowskiej naszej szkoły. W tym celu uczestnicy zajęć innowacyjnych z edukacji europejskiej pod kierunkiem p. R. Drabik przeprowadzili zajęcia informacyjne w klasach  IV – VI, które przybliżyły historię zjednoczonej Europy, jej symbole i najważniejsze instytucje, wykonali gazetkę ścienną pod hasłem „5 lat w Unii Europejskiej”. Aby poznać kraje Europy odbył się konkurs na najciekawszą prezentację wylosowanego przez uczniów poszczególnych klas państwa należącego do UE, uwzględniającą charakterystyczne elementy kultury, zwyczaje, zabytki czy osobliwości przyrodnicze danego kraju. W ramach programu trzy osobowa grupa uczniów Wiktoria Strawa, Arkadiusz Aab, Aleksander Jochym napisali  prace konkursową na temat „Co zmieniło się w mojej szkole, w moim otoczeniu i regionie w ciągu pięciu lat członkostwa Polski w UE."


   


WIWAT KRÓL, WIWAT KONSTYTUCJA, WIWAT WSZYSTKIE STANY!

 

W poniedziałek, 4 maja 2009 r. odbyła się akademia poświęcona 218 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uczniowie klasy VIa i VIb przygotowali inscenizację, która przeniosła nas w czasy Sejmu Wielkiego. Była to doskonała lekcja patriotyzmu dla uczniów naszej szkoły a słowa kończące montaż słowno-muzyczny: "Ojczyzna - bliskie słowo, W nim serca wszystkie, Ojczyzna zwykłe słowo, Czemu tak bliskie?" utwierdziły jak ważna jest pamięć o naszej historii gdyż: "...naród, który nie zna swojej przeszłości, umiera i nie buduje przyszłości."

dodany przez: WP

zdjęcia: WP


Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

28 kwietnia 2009 na terenie Gimnazjum nr 1 w Jarosławiu, odbył się Finał Miejski Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Najważniejszym celem konkursu jest poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego, w tym bezpieczeństwa dzieci i młodzieży szkolnej. Poznanie zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym wymaga przyswojenia przez młodych uczestników ruchu pewnych definicji, rozumienia znaczenia znaków i sygnałów drogowych, a przede wszystkim nabycia umiejętności bezpiecznego poruszania się po drodze. Najwięcej trudności, uczestnikom konkursu sprawił tor przeszkód, który wymagał od uczniów doskonałej techniki jazdy na rowerze. Na ogół nie spotykamy tak trudnych sytuacji na drodze – jednak umiejętność jazdy po linii prostej, jazda z jedną ręką na kierownicy czy też sprawne pokonywanie zakrętów jest niezbędna dla uczestnika ruchu poruszającego się rowerem.

Drużyna z naszej szkoły zajęła III miejsce. Skład drużyny to:  Zwolski Rafał, Pajda Mateusz, Sarzyński Michał. Drużynę do konkursu przygotował Wiesław Pikor.

dodany przez: WP


Dzień Katyński w naszej szkole

17 kwietnia uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w wyjątkowej lekcji historii, bo opowiedzianej wierszem i piosenką. W przygotowanym programie obok faktów zgromadzeni widzowie wysłuchali nastrojowych utworów muzycznych. Na nastrój patriotyzmu i powagi ogromny wpływ miał Apel Poległych. Wystąpienie to oprócz hołdu złożonego pomordowanym niosło także przesłanie: nigdy więcej nienawiści, nigdy więcej wojny, nigdy więcej ludobójstwa.

 

dodany przez: WP

zdjęcia: WP


Program edukacyjny "Sprawni inaczej"

W lutym i marcu 2009 został zrealizowany w naszej szkole program edukacyjny poświęcony problematyce osób niepełnosprawnych z dysfunkcją wzroku pod hasłem „Sprawni inaczej”.

Dzięki współpracy z Prezesem Polskiego Związku Niewidomych w Jarosławiu, Panią Ewą Bednarczyk, zaprezentowano dzieciom sprzęt rehabilitacyjny, służący do posługiwania się osobom niewidomym w życiu codziennym.
Uczniowie klas IV wzięli udział w pogadance i pracach grupowych na temat, jak pomóc osobie niewidomej przejść przez ulicę, jak poprowadzić osobę niewidomą przez wąskie przejście, w tłumie lub po schodach, jak udzielić jej pomocy przy stole. Uczniowie poznali również zasady alfabetu Braille’a oraz rodzaje zawodów i czynności sportowych, jakie mogą wykonywać osoby z dysfunkcją wzroku.

Wszystkie dzieci chętnie uczestniczyły w zajęciach jak również wykazywały się ciekawymi pomysłami podczas prac grupowych. Na zakończenie uczniowie wykonali prace plastyczne na temat „Pomoc osobie niewidomej nie jest mi obca”. Najciekawsze z nich można oglądać na gazetce szkolnej oraz na stronie internetowej szkoły.
Spotkania te przyniosły oczekiwane efekty przybliżając wiedzę dotyczącą problematyki osób niepełnosprawnych oraz przełamując bariery mentalne wśród młodzieży szkolnej. Uczniowie uzyskali nowe doświadczenia, które będą mogli wykorzystać w dorosłym życiu.


Organizator: Dorota Gintner-Bednarczyk

     


Dnia 16 marca 2009 r. w MOK-u odbył się przegląd spektakli profilaktycznych. Impreza została zorganizowana w związku z przystąpieniem naszej szkoły do III edycji programu społecznego "Szkoła bez przemocy". W spotkaniu wzięło udział 5 placówek oświatowych: SP 9, SP 6, SP 11, SOSW w Leżajsku, SP 10.

Zespół teatralny "Dziesiąteczki" wystąpił jako ostatni ze spektaklem zatytułowanym "Agresji mówimy: NIE", który został przygotowany pod kierunkiem p. B. Pietryny, p. M. Machały. Autorem oprawy muzycznej był p. T. Dębicki. Całość przeglądu uświetniła swoją obecnością wspomagając konferansjerkę p. dyrektor SP 10 - Wanda Czerwiec. Uczestnicy przeglądu teatralnego i konkursu plastycznego (zorganizowanego pod kierunkiem p. M. Kamińskiej) otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe ufundowane przez dyrektora SP nr 10.

        

     


W poniedziałek 9 marca w Miejskim Ośrodku Kultury w Jarosławiu odbył się uroczysty koncert wieńczący XIV Spotkania Artystyczne Dzieci i Młodzieży. Hasło tegorocznego przeglądu to "Chodź pomaluj mój świat". Swoje talenty prezentowali również uczniowie naszej szkoły. Mogliśmy podziwiać popisy wokalne przygotowane pod kierunkiem T. Dębickiego i J. Kostur. Przeglądowi scenicznemu towarzyszyła konkursowa wystawa prac plastycznych, I miejsce zajęła Aneta Dąbrowska, II miejsce Aleksandra Bazylewicz, wyróżniony został Dawid Duczyński. Opiekun nagrodzonych uczniów - nauczyciel plastyki M. Kamińska.


W dniu 5.03.2009r reprezentacja chłopców naszej szkoły brała, już po raz kolejny, udział w półfinale wojewódzkim Igrzysk Młodzieży Szkolnej w pływaniu. Zawody, jak co roku, odbywały się w ośrodku MOSiR w Nowej Sarzynie. Do rywalizacji stanęli reprezentanci szkół z Nowej Sarzyny, Sarzyny, Przeworska /trzy szkoły/, Leżańska /trzy szkoły/, Łańcuta, Żołyni, Horyńca Zdroju, Woli Zarzyckiej, Rudy Łańcuckiej, Markowej, Łętowni. Z Jarosławia brały udział trzy szkoły. W skład reprezentacji naszej szkoły weszli:
      Marek Bębenek,                                                                                                      

      Gracjan Dula,

      Szymon Gilarski

      Marcin Kiszniewski

      Jakub Nalepa

      Michał Sarzyński

      Bartek Tomaszewski,

   Opiekunami byli p. Agata Gilarska i p. Maciej Kamiński.

   Gracjan i Szymon byli najmłodszymi zawodnikami zawodów. Jako uczniowie klasy trzeciej stając w szranki rywalizacji z szóstoklasistami, poradzili sobie na medal. W ogólnej klasyfikacji nasza reprezentacja zajęła V miejsce drużynowo, na piętnaście startujących zespołów. Jest to sukces, biorąc pod uwagę, że reprezentacja naszej szkoły była w tym roku „bardzo odmłodzona” ponieważ składała się z uczniów od klasy trzeciej do szóstej.


3 marca w siedzibie Starostwa Jarosławskiego odbyło się uroczyste podsumowanie realizacji projektu pod nazwą: "Bezpieczny Internet", w którym wzięła udział również nasza szkoła. Jednym z elementów projektu było wykonanie ściennej gazetki szkolnej obejmującej tematykę bezpieczeństwa w Internecie. Temat dla naszej młodzieży okazał się bardzo aktualny. W realizacje tego przedsięwzięcia zaangażowała się duża grupa uczniów i nauczycieli. Efektem pracy były wywiady z uczniami, prace plastyczne, problemy komunikacji w Internecie, słownik i porady dla rodziców. Komisja z urzędu miasta przyznała naszej gazetce I miejsce w tym konkursie równorzędnie ze szkołą nr 9. Z materiałem gazetki szkolnej można zapoznać się w holu naszej szkoły. Zespołem uczniów opiekowali się nauczyciele: E. Kyc, A. Luchowska, R. Drabik, A. Skalska, M. Machała, W. Pikor, M Hołota, M. Kamińska.


29 lutego odbyła się w naszej szkole zabawa kostiumowa połączona z konkursem na najciekawszy strój karnawałowy. Pomysłowość i inwencja twórcza uczniów wpłynęła na dobry nastrój zabawy przy muzyce. Najciekawsze stroje wyłoniło kilkuosobowe jury nauczycielskie i zostały one nagrodzone drobnymi upominkami.

       


   W ostatnim dniu zajęć przed feriami w naszej szkole odbył się apel dotyczący praw dziecka. W świadomości społecznej naszego kraju Prawa Dziecka funkcjonują od niedawna. Przy każdej okazji warto więc o prawach najmłodszych obywateli naszego państwa przypominać. Kierując się zasadą, że więcej zapamiętamy jeśli spotkanie będzie ciekawe i wesołe autorzy spotkania przekazali najważniejsze treści w formie odgrywanych scenek, wierszy i wpadających w ucho piosenek. Nie zapomnieli przy okazji także wspomnieć o obowiązkach, które nierozłącznie wiążą się z prawami każdego człowieka. Przedstawienie na apelu przygotowały panie M. Machała, B. Pietryna oraz p. T. Dębicki wraz z zespołem teatralnym „Dziesiąteczki”


   W poniedziałek 12.01.2009 r. w naszej szkole odbyło się przedstawienie pt. "Zabawmy sie w jasełka". Przygotowali je przedstawiciele klas 3-6. Wcielili się w role Józefa, Marii, Pasterzy i Królów oraz Heroda i Pazia. Na scenie pojawiły się tez Anioły, które śpiewały pastorałki i kolędy, a także tańczyły wokół szopki.

   Przedstawienie przygotowane przez p. B. Pietrynę i p. M. Hołotę oprawił muzycznie p. T. Dębicki. Nasi koledzy jako, zespół teatralny reprezentowali szkołę na XII Spotkaniach Teatralnych "Jasełka 2009" w Miejskim Ośrodku Kultury w Jarosławiu, gdzie otrzymali wyróżnienie.

     


 

Niech te radosne Święta Bożego Narodzenia dostarczą wiele szczęścia i zadowolenia, a nadchodzący Nowy Rok spełni wszystkie marzenia

życzy

Dyrekcja, Grono Pedagogiczne,

Pracownicy i Uczniowie

Szkoły Podstawowej nr 10

 

 


Zbliżające sie Święta Bożego Narodzenia były okazją do prezentacji jasełek, kolęd, wierszy oraz piosenek związanych ze świętami. Mogliśmy podziwiać występy artystyczne wszystkich grup wiekowych. Mimo, że występy w naszej szkole są tradycyjną formą obchodów wielu świąt i uroczystości to występującym i widzom udzieliła się magia świąt. Pani dyrektor życzyła wszystkim uczniom, rodzicom a także nauczycielom wesołych i pogodnych świąt.

        


   Dnia 9 grudnia 2008 r. dwóch uczniów naszej szkoły wzięło udział w konkursie plastycznym organizowanym przez Zamojską Korporację Energetyczną w ramach, VIII Edycji Programu Edukacyjnego pt. "Mój przyjaciel prąd". Szymon Gilarski uczeń kl. 3 zdobył II miejsce spośród kilkuset nadesłanych prac plastycznych. Aleksandra stępień otrzymała wyróżnienie. Oprócz licznych i atrakcyjnych nagród rzeczowych laureaci zwiedzili piękną renesansową starówkę Zamościa. Całą uroczystość umiliły dzieciom również paczki ze słodyczami, które wręczył im Święty Mikołaj. Uroczystego wręczenia nagród dokonał Prezes Zarządu ZKE - Piotr Boratyn. Konkurs miał zasięg wojewódzki a nagrodzone prace wykonane zostały pod opieką nauczyciela plastyki M.M.Kamińskiej. Do konkursu przystąpili również uczniowie klas trzecich pod opieką J. Kosrtur i J. Potoczny.

     


  Szkolne Koło Teatralne "Dziesiąteczki" wystąpiło w piątek 21 listopada z przedstawieniem profilaktycznym pod hasłem: "Narkotykom, alkoholowi - nie". Przedstawienie zostało przygotowane przez uczniów klas IV i VI pod opieką p. B. Pietryny, M. Machały i T. Dębickiego.  Dzięki wspaniałej grze młodych aktorów, mimo że odgrywali znane postacie z bajek, widzowie mieli okazję uświadomić sobie kto może być przyjacielem, komu można zaufać, z jakimi zagrożeniami mogą się spotkać w życiu a także komu mogą powierzyć swoje problemy.

        


   W listopadzie br. roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym na projekt okolicznościowej monety i banknotu z okazji przypadającej w tym roku 90 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Organizatorami konkursu byli Narodowy Bank Polski oraz Instytut Pamięci Narodowej o/ Rzeszów. Uczeń klasy VI Aeksander Kamiński zdobył II miejsce w kategorii szkół podstawowych klas IV-VI. Wyróżnienia otrzymali: Aleksandra Bazylewicz i Szymon Gilarski. Nagrody wręczyli uczniom prezes NBP Sławomir Skrzypek oraz dyrektor generalny IPN Jan Baster.

   Rozdanie nagród i wyróżnień odbyło się w Instytucie Muzyki Uniwersytetu Rzeszowskiego przy okazji uroczystości promocji monet i banknotu NBP, upamiętniającej tę Rocznicę. W uroczystości brali udział przedstawiciele władz państwowych, samorządowych oraz duchownych. Uczestników walk o wolną Polskę w latach 1939-1989 uhonorowano wręczeniem okolicznościowych złotych i srebrnych monet.


Z okazji Święta Niepodległości uczniowie klas drugich przygotowali wystawę, której elementy przybliżają historyczne znaczenie trzech stolic Polski: Gniezna, Krakowa i Warszawy. Ogromne zainteresowanie wzbudziły wykonane średniowieczne grody, których można było zobaczyć aż 40. Wystawę zdobiły wykonane techniką składania i sklejania papieru orły, lajkoniki; postacie syrenki wykonane modelowej i techniką wydzieranki. Uczniowie zapoznali się również zmieniającym sie przez wieki wizerunkiem Orła Białego.


Święto Szkoły

8 listopada obchodziliśmy Święto Szkoły. O godz. 9:00 cała społeczność szkolna udała się do kościoła Chrystusa Króla, by wziąć udział w mszy św. celebrowanej przez ks. proboszcza Andrzeja Surowca. W swojej homilii, której myśl przewodnią stanowiły słowa "Bóg, Honor, Ojczyzna" przypomniał on związki związki kościoła z walką Polaków o odzyskanie niepodległości.

Następny punkt obchodów stanowiła uroczysta akademia, przygotowana przez uczniów kl. VI e pod kierunkiem p. A. Skalskiej i p. M. Lotycza. Pieśni wykonał chór prowadzony przez prowadzony przez p. T. Dębickiego. W akademii poza uczniami, pracownikami szkoły i przedstawicielami Rady Rodziców uczestniczyli zaproszeni goście - Pani Elżbieta Lemek - starszy wizytator KO w Rzeszowie, pani Magdalena Lenhart - naczelnik Wydziału Edukacji Miasta Jarosławia oraz pan Antonii Lotycz, radny przewodniczący Komisji Oświaty przy Radzie Miasta Jarosławia.

Po akademii w świetlicy szkolnej odbyło się spotknie pracowników szkoły z przedstawicielami władz oświatowych.

Ostatni punkt obchodów staniowiło pasowanie pierwszoklasistów na uczniów. Nad sprawnym przebiegiem tej części uroczystości czuwała p. dyr. Alicja Cerlich.

Uroczystościom towarzyszyła wystawa starych kronik szkolnych i pamiątkowych zdjęć, przygotowana przez p. Renatę Drabik.

 

     


Światełko dla Łyczakowa

W ostatnich tygodniach października w odpowiedzi na apel NSZZ "Solidarność" Pracowników Oświaty i Wychowania w Jarosławiu samorząd uczniowski przeprowadził zbiórkę zniczy oraz książek dla polskich dzieci na Ukrainie. To między innymi dzięki zaangażowaniu uczniów naszej szkoły zapłonęły światełka pamięci na Cmentarzu Łyczakowskim i Orląt Lwowskich we Lwowie. Nad przebiegiem zbiórki czuwały panie Barbara Pietryna i Halina Wielgos, które uczestniczyły w delegacji związkowej  do Lwowa wraz z przewodniczącą Komisji Międzyzakładowej NSZZ "Solidarność" panią Jadwigą Piątek oraz posłem na Sejm RP dr Andrzejem Ćwierzem.


 

   W dniu 24.10.2008 roku w Urzędzie Miasta odbyło się spotkanie Burmistrza Miasta Jarosławia Andrzeja Wyczawskiego z laureatami ogólnopolskich konkursów plastycznych w ramach kampanii "Zachowaj Trzeźwy Umysł" oraz "Bezpieczne wakacje 2008".

  Nagrodzeni laureaci ww kampanii z naszej szkoły to uczennice: Andżelika Kiwacka oraz Aleksandra Mazur. W konkursie "Bezpieczne wakacje 2008" otrzymała Aleksandra Mokrzycka. 


Dzień Papieski.

Uroczystości poświęcone Ojcu Świętemu miały w tym roku bardzo podniosły charakter. Rozpoczęła je msza św. w kościele Chrystusa Króla. Po czy uczniowie obejrzeli program artystyczny przygotowany przez Zofię Kociubę, Halinę Wielgos i Tomasza Dębickiego.  Uczniowie klas VI c i V d zaprezentowali między innymi najbardziej wzruszające i pouczające fragmenty kroniki Jana Pawła II, a chór szkolny uświetnił je pieśniami o tematyce religijnej. Wszyscy widzowie wysłuchali program z ogromnym wzruszeniem.


 

     Podczas tegorocznej akcji „Sprzątanie Świata” pogoda nam nie sprzyjała, dlatego hasło to towarzyszyło nam 4 października  2008 r. w czasie przedstawienia pt. Rozmowy na śmietniku”.

   W oparciu o informacje zawarte w przedstawionym programie i przygotowanym scenariuszu zajęć uczniowie poznali zagadnienia dotyczące segregacji odpadów i recyklingu.


Uroczystość zakończenia roku szkolnego 2007/2008

Rok szkolny 2007/2008, który został uroczyście zakończony był dla uczniów pełen sukcesów i osiągnięć oraz satysfakcji dla rodziców i nauczycieli. Ponad 30% uczniów naszej szkoły otrzymało na zakończenie promocję z wyróżnieniem. Tak wysokie osiągnięcia zapowiadał już wynik testu kompetencji dla klas szóstych, w którym uczniowie zdołali uzyskać  wyższą średnią niż zanotowano dla powiatu, województwa i kraju.

   W przemówieniach p. Dyrektor Wandy Czerwiec oraz księdza prałata Andrzeja Surowca nie zabrakło pochwał za ciężką i efektywną pracę uczniów, nauczycieli oraz dobrą współpracę rodziców ze szkołą.

     

 


 

więcej - archiwum>>>