Rok szkolny



      Archiwum 11/12

  

Zakończenie roku szkolnego
   Później niż zwykle, bo 29 czerwca zakończył się rok szkolny 2011/2012. Pożegnaliśmy również klasy VI, które ukończyły szkołę podstawową. Uroczysty apel, który odbył się tego dnia był podsumowaniem pracy całej szkoły. Pani dyrektor Wanda Czerwiec życzyła przede wszystkim sukcesów w nauce oraz osiągnięć uczniów w konkursach, olimpiadach oraz zawodach sportowych. Wymieniła uczniów - a okazała się to spora grupa, bo ponad 30 procent, którzy osiągnęli bardzo dobre wyniki w nauce oraz otrzymali wysokie oceny z zachowania oraz życzyła wszystkim bezpiecznych wakacji.

        

dodany przez: WP
zdjęcia: WP
 


Z pędzlem i piosenką
   W dniu 19 czerwca 2012 r w SP nr 9 odbył się konkurs „Z pędzlem i piosenką”. Na konkursie tym uczniowie z naszej szkoły wystartowali jako soliści oraz w zespole. W kategorii solistów uczennice z naszej szkoły zajęły: I miejsce - Oliwia Sabat, II miejsce - Natalia Darkowska. Także w kategorii "zespół wokalny" uczniowie naszej zajęli I miejsce.

dodany przez: WP


Powiatowy konkurs BRD
  
Wygrana drużyny z naszej szkoły w miejskim etapie Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego pozwoliła zakwalifikować się do etapu powiatowego. Etap ten został rozegrany w Radymnie. Na konkurs zgłosiło się 19 szkół Powiatu Jarosławskiego. Drużyna Szkoły Podstawowej nr 10 po zaliczeniu trzech części konkursu (testy pisemne, pierwsza pomoc, tor przeszkód) zdobyła III miejsce w kategorii szkół podstawowych.

dodany przez: WP


"Warsztaty Telewizyjne TeleTOON+"
   23 kwietnia odbyły się w naszej szkole warsztaty telewizyjne, które były nagrodą w wygranym przez ucznia naszej szkoły konkursie organizowanym przez telewizję Cyfra+. Tematem warsztatów była animacja rysunkowa i lalkowa oraz podstawami realizacji programu telewizyjnego.

     

dodany przez: WP
zdjęcia: WP
 


Turniej BRD
   19 kwietnia odbył się etap miejski Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. W tym roku potyczki między drużynami jarosławskich podstawówek i gimnazjów zostały rozegrane na terenie Szkoły Podstawowej nr 10. Turniej składał się z trzech etapów: testów pisemnych, „egzaminu” z pierwszej pomocy oraz toru przeszkód, sprawdzającego umiejętności praktyczne młodych kierowców. W kategorii szkół podstawowych: 1 miejsce zajęła drużyna z naszej szkoły w składzie: Karol Połoszynowicz, Michał Cieślak i Mateusz Mazur.

        

dodany przez: WP
zdjęcia: WP
 


Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej
   18 kwietnia w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia poświęcona ofiarom zbrodni katyńskiej. Przy tej okazji posadzony został drugi już na terenie naszej szkoły Dąb Pamięci ( w ramach programu "Katyń ... ocalić od zapomnienia") dla uhonorowania pułkownika Gwida Kucińskiego zamordowanego w tył głowy w 1940 r. w Charkowie przez NKWD. Uroczystość uświetnili swoją obecnością przew. NSZZ Solidarność  Pracowników Oświaty pani Jadwiga Piątek oraz poseł p. Andrzej Ćwierz.
   Pani Jadwiga Piątek wręczyła uczniom dyplomy za zajęcie I, II i III miejsca w szkolnym konkursie historycznym dotyczącym zbrodni katyńskiej.
   Uroczystość została przygotowana przez p. B. Pietrynę, p. A. Skalską, p. T. Dębickiego, p. M. Kamińską oraz uczniów klas VIa, Vc, IVd. Artyści przedstawili historię zbrodni katyńskiej i uświadomili wszystkim, że obowiązkiem każdego Polaka jest pamiętanie o losach ludzi, którzy walczyli o niepodległość Ojczyzny.

"Jeśli zapomnę o nich Ty Boże na niebie zapomnij o mnie"

        

dodany przez: AS
zdjęcia: WP i xPZ
 


Pisanki, kraszanki, naklejanki...
- jaka jest różnica oraz dużo więcej informacji o tradycjach i zwyczajach wielkanocnych mogliśmy się dowiedzieć dzięki uroczystości przygotowanej przez uczniów klas I a i d. Młody wiek artystów nie przeszkodził popisać się zdolnościami recytatorskimi i talentem muzycznym. Miłym akcentem były świąteczne życzenia i wręczone nauczycielom pisanki wykonane ręcznie przez uczniów. Do uroczystości uczniowie przygotowywali się pod kierunkiem p. M. Cieślińskiej i p. E. Hajduk

        

        

dodany przez: MC i WP
zdjęcia: WP
 


„Muzyka Obraz Wyobraźnia” - XX Ogólnopolski Konkurs Plastyczny.
irimi
   W dniu 15 marca 2012 roku w Ośrodku Chopinowskim w Szafarni - województwo: kujawsko – pomorskie – odbył się finał konkursu plastycznego "Muzyka Obraz Wyobraźnia". Prace oceniało jury w składzie: Dariusz Delik – Dyrektor Galerii i Ośrodka Plastycznej Twórczości Dziecka w Toruniu, Elżbieta Kopacz – Centrum Sztuki Współczesnej „Znaki Czasu” w Toruniu ( Dział Edukacji ) oraz Magdalena Kowalczuk – Galeria Ośrodka Plastycznej Twórczości Dziecka w Toruniu. Po obradach i obejrzeniu 1843 prac plastycznych, komisja oceniająca szczególną uwagę zwróciła na dwie prace naszych uczennic: Gabrieli Płoskoń, która narysowała pracę pastelami - pt. „Żelazowa Wola – rodzinny dom wielkiego kompozytora” oraz Alicji Rokosz pracę pt. „Nuty – to drugie życie Fryderyka Chopina” z wykorzystaniem różnorodnych technik plastycznych. W konkursie wzięły także udział następujące uczennice: Sabina Pietruszewska, Anna Bobowicz i Sandra Kucaba. Prace plastyczne na konkurs dziewczynki wykonały na zajęciach Koła artystycznego – „Dziesiątka na plus” – pod kierunkiem p. Joanny Potoczny.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

dodany przez: JP i WP


XVI Artystycznych Spotkaniach Dzieci i Młodzieży
   7 marca 2012 r. 16 osobowy zespół złożony z uczniów kl. IV – VI naszej szkoły uczestniczył w XVI Artystycznych Spotkaniach Dzieci i Młodzieży – Jarosław 2012, które odbyły się pod hasłem „Nasze pasje drogą do marzeń” Organizatorzy zaprosili nauczycieli, dzieci i młodzież do prezentacji swojego dorobku artystycznego. Nasi uczniowie zaprezentowali przedstawienie pt. „I ty możesz zostać Dedalem”, które przygotowali pod opieką p. Małgorzaty Hołoty i p. Tomka Dębickiego.

              

          

dodany przez: MH i WP
zdjęcia: MH
 


VI Ogólnopolski Konkurs Plastyczny – „KOT 2012”
W dniu 8 lutego 2012 roku w Zespole „Centrum Edukacji Kulturalnej Dzieci i Młodzieży” we Wrocławiu – odbył się finał konkursu plastycznego – „KOT 2012”. Jury w składzie: Joanna Teper – Akademia Sztuk Pięknych, wydział Ceramiki i Szkła, artysta plastyk, Małgorzata Kazimierczak – artysta plastyk, Jacek T. Marek – dyrektor Zespołu „ Centrum Edukacji Kulturalnej Dzieci i Młodzieży” we Wrocławiu oraz Bartosz Ślusarski – artysta plastyk – po przejrzeniu i wnikliwej ocenie 3234 nadesłanych prac malarskich i przestrzennych przyznało wyróżnienia naszym uczennicom. Szczególne wyróżnienie otrzymała – ANNA BOBOWICZ – za pracę pt. „Koci karnawał” i kwalifikację do wystawy. Równocześnie w konkursie wzięły udział następujące uczennice: JULIA NOWAK, WIKTORIA JADAM, SABINA PIETRUSZEWSKA, GABRIELA PŁOSKOŃ, ALICJA ROKOSZ, KAROLINA JUZWISZYN i MARTYNA HAŁYS. Wszystkie prace na konkurs zostały wykonane pod kierunkiem p. Joanny Potoczny na zajęciach Koła artystycznego – „Dziesiątka na plus” Serdecznie gratulujemy!

dodany przez: JP


Święto zakochanych
   14 lutego świętowaliśmy w szkole dzień zakochanych. Już dzień wcześniej można było napisać kartkę i wysłać ją swojej sympatii za pomocą specjalnej poczty walentynkowej. Uczniowie naszej szkoły przygotowali także na tę okazję przedstawienie. Swoim charakterem wprowadziło nas ono w szczególny nastrój, który pozwolił wszystkim odczuć wymowę tego dnia.

        

        

dodany przez: WP
zdjęcia: WP
 


Zimowisko 2012
   W czasie ferii zimowych zorganizowane zostało zimowisko dla 50 uczniów naszej szkoły. Dzieci miały możliwość wzięcia udziału w ciekawie zorganizowanych zajęciach tj. konkursach, grach sportowych, pokazach i treningu sztuki samoobrony aikido oraz łucznictwa.  Odwiedziły również jednostkę wojskową oraz obejrzały bajkę w Miejskim Ośrodku Kultury. Opiekę nad uczniami sprawowali w ramach wolontariatu nauczyciele szkoły.

        

        

          

     

dodany przez: MM i WP
zdjęcia: MM
 


"Kolędy i pastorałki"
   W dniu 10 grudnia 2011 roku w Katolickim Ceientrum Kultury przy parafii pw. Chrystusa Króla w Jarosławiu – odbyły się eliminacje do XVIII Ogólnopolskiego Festiwalu Kolęd i Pastorałek im. Księdza Szwarlika w Będzinie. Uczennice – Anna Bobowicz, Gabriela Płoskoń, Martyna Hałys, Sandra Kucaba, Wiktoria Brodowicz i Sabina Pietruszewska z Koła artystycznego – „Dziesiątka na plus” – wzięły udział w eliminacjach rejonowych. Pod kierunkiem p. Joanny Potoczny przygotowały i zaśpiewały polskie kolędy i pastorałki. Każda solistka otrzymała dyplom, a szczególne wyróżnienie przyznano – ANNIE BOBOWICZ. Równocześnie w kategorii osób dorosłych razem z uczennicami wystąpiła p. Joanna Potoczny. Przewodniczący jury ks. Tadeusz Bratkowski – serdecznie pogratulował uczennicom i p. Joannie Potoczny za prezentację wysokiego poziomu wokalnego, a także podziękował za propagowanie idei i wartości, jakie Festiwal wnosi w kulturę narodową. Serdecznie gratulujemy!



 

dodany przez: JP
zdjęcia: Agnieszka Bobowicz
 


"Merry Christmas"

   Dzięki przedstawieniu przygotowanym przez pp. A. Luchowską, I. Bogdonowicz oraz uczniów naszej szkoły poczuliśmy nastrój zbliżających się świąt. Mieliśmy także okazję poznać tradycje i zwyczaje bożonarodzeniowe w Anglii. Zebrani widzowie mimo, że większość kolęd i piosenek była śpiewana po angielsku, doskonale je rozpoznali i mogli wczuć się w atmosferę nadchodzących świąt.

              

dodany przez: WP
zdjęcia: WP
 


„Z naszej przelanej w grudniu krwi…”
   14 grudnia 2011 r. w Szkole Podstawowej nr 10 im. Wojska Polskiego w Jarosławiu odbyła się uroczystość poświęcona ofiarom stanu wojennego i upamiętnieniu wydarzeń tamtych pięciuset osiemdziesięciu sześciu tragicznych dni. Uczniowie pod opieką nauczycieli: Barbary Pietryny, Tomasza Dębickiego i Agnieszki Skalskiej zaprezentowali program artystyczny pod hasłem „Z naszej przelanej w grudniu krwi…”, w którym przypomnieli o wydarzeniach sprzed 30 lat oraz o ludziach walczących z reżimem komunistycznym o podstawowe prawa człowieka. W przygotowanie tej uroczystości włączyły się także panie Maria Kamińska i Barbara Szyper oraz pan Maciej Kamiński. Uroczystość poprzedzona została krótką pogadanką przeprowadzoną przez zaproszonych gości: Przewodniczącego NSZZ „Solidarność” Regionu Ziemia Przemyska Andrzeja Buczka oraz Przewodniczącą NSZZ „Solidarność” Pracowników Oświaty i Wychowania Jadwigę Piątek, którzy podzielili się z młodzieżą wspomnieniami z tamtych dni, dzięki czemu spotkanie stało się dla młodzieży prawdziwą lekcją historii. Obecny na uroczystości Przewodniczący Andrzej Buczek wręczył również dyplomy uczniom biorącym udział w konkursie plastycznym „Stan wojenny w Polsce”, do którego młodzież przygotowywała pani Maria Kamińska.

         

dodany przez: AS
zdjęcia: WP
 


Konkurs plastyczny – „Dobranocki z Dawnych Lat”
   W dniu 6 grudnia 2011 roku w Muzeum Dobranocek ze zbiorów Wojciecha Jamy w Rzeszowie odbył się finał konkursu plastycznego. Anna Bobowicz – uczennica kl. IV b otrzymała – Nagrodę publiczności za pracę przedstawiającą – „Kubusia Puchatka”, którą narysowała pod kierunkiem p. Joanny Potoczny. Uczennica otrzymała dyplom oraz nagrodę rzeczową – plecak z różnorodnymi niespodziankami. Wszystkie nagrody konkursowe ufundował Mecenas Muzeum Dobranocek firma PGNiG. Gratulujemy!

dodany przez: JP


Wojewódzki Konkurs Artystyczny – „Polska Prezydencja w Unii Europejskiej
– Pochwalmy się Podkarpaciem”

    Finał konkursu odbył się w dniu 24 listopada 2011 roku w siedzibie Regionalnego Centrum Informacji Europejskiej – w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. Wydarzenie swoim Patronatem Honorowym objęła Elżbieta Łukacijewska, Poseł do Parlamentu Europejskiego, która przez cały okres zmagań mocno kibicowała wszystkim uczestnikom konkursu. Uczennice klasy IV b – Anna Bobowicz, Sandra Kucaba, Gabriela Płoskoń, Sabina Pietruszewska, Wiktoria Brodowicz, Wiktoria Oronowicz i Alicja Rokosz – należące do Koła artystycznego – „Dziesiątka na plus” – przygotowały program artystyczny pt. „Nasze dobre podkarpackie” – pod kierunkiem p. Joanny Potoczny. W programie artystycznym uczennice recytowały wiersze o Unii Europejskiej, zaprezentowały degustację zdrowej żywności z różnych zakątków Podkarpacia, a także zatańczyły układ taneczny do piosenki Andrzeja Rosiewicza – „Najwięcej witaminy mają polskie dziewczyny”. Występ uczennic został wysoko oceniony przez jury i nagrodzony dyplomem, a także nagrodami rzeczowymi. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

dodany przez: JP 


Warsztaty naukowe w ramach "Światowego Dnia GIS"
   5 grudnia 2011 r. na zaproszenie Instytutu Inżynierii Technicznej Wyższej Szkoły Techniczno-Ekonomicznej uczniowie naszej szkoły, wzięli udział w pierwszej części konferencji „Mapy Komputerowe i Globalny System Pozycyjny GPS”. W tym roku w 67 krajach na świecie, a w 24 miejscach w Polsce specjaliści, wykładowcy i studenci zachęcali dzieci, młodzież i dorosłych do poznania świata GIS-u. Na spotkaniu nasi uczniowie mogli poznać zaawansowane technologie dokumentowania przestrzeni geograficznej w postaci map i obrazów satelitarnych i globalnego systemu pozycyjnego GPS a co najważniejsze mogli się przekonać, że dostęp do powyższych informacji, posiadających  często formę zapisu komputerowego jest łatwo osiągalny np. w Internecie. Program spotkania przewidywał także organizację konkursu polegającego na rozpoznawaniu charakterystycznych miejsc w Polsce. Spośród biorących udział w imprezie uczniów, rozstrzygnięcie konkursu dzieciom z naszej szkoły przyniosło: I miejsce – Natalia Darkowska VIb, II miejsce – egzequo – Szymon Gilarski VIb, Tomasz Skiba VIc, Piotr Mroczka VIc

        

dodany przez: WP
zdjęcia: Magdalena Bojarska
 



"Żeby Polska była Polską"
   W historii powszechnej dzień 11 listopada 1918 r. zapisał się przede wszystkim jako data zakończenia I Wojny Światowej. Polacy natomiast kojarzą go w pierwszym rzędzie jako moment odzyskania niepodległości po okresie zaborów. Od 1989 r. dzień 11 listopada - podobnie jak w okresie międzywojennym - jest polskim świętem narodowym. Młodym ludziom trudno jest zrozumieć, dlaczego Polacy tak prężnie wówczas walczyli o wolność. Akademia zorganizowana w naszej szkole w dniu 9 listopada z okazji Święta Odzyskania Niepodległości pozwoliła wszystkim zrozumieć jak ważna jest nasza wolność i niepodległość. Treści przekazane podczas akademii ubrane były w formę, która trafiła do wszystkich zebranych. Informacje historyczne wzbogacone były poezją i pieśniami. Pouczający był również wstęp wygłoszony przez p. dyrektor W. Czerwiec. Przed występem naszych młodych artystów pani dyrektor opowiedziała zebranym jak ważna jest to data i dlaczego powinniśmy o niej pamiętać.

        

dodany przez: WP
zdjęcia: WP
 


Wystawa prac koła artystycznego „Dziesiątka na plus”
   Od 3 do 30 grudnia w Miejskim Ośrodku Kultury w Jarosławiu będzie można oglądać prace plastyczne dzieci z koła artystycznego „Dziesiątka na plus”, działającego przy naszej szkole. Prace zostały wykonane pod kierunkiem p. J. Potoczny. Zapraszamy do obejrzenia wystawy.

dodany przez: JP i WP
zdjęcia: JP
 


Podkarpacki konkurs plastyczny – „Pod kolorowym parasolem jesieni”.

   22 października 2011 roku w Rzeszowskim Domu Kultury filia – „Staroniwa” – odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu oraz wystawa wszystkich prac plastycznych. Przewodnicząca jury p. Dorota Zielińska – artysta plastyk wszystkim laureatom pogratulowała oraz wręczyła: dyplomy, wyróżnienia i nagrody rzeczowe. Alicja Rokosz – uczennica klasy IV b – otrzymała wyróżnienie i nagrodę rzeczową –(kolorową parasolkę) – za pracę pt. „Zbieramy jesienne dary w górach”. Pracę namalowała pod kierunkiem Joanny Potoczny na zajęciach Koła artystycznego – „Dziesiątka na plus”. Gratulujemy!

dodany przez: JP i WP
zdjęcia: JP
 


Rękodzielnicza pasja
   18 października 2011 roku na zajęciach Koła Artystycznego – „Dziesiątka na plus” - goszczono p. Marię Drapałę. Od kilku lat jest na emeryturze i dopiero teraz może w pełni realizować swoje pasje. Inspiracji poszukuje w świecie przyrody, jednak stara się nie kopiować jej naturalności, a wprowadzać własne, autorskie pomysły. Wykonane przedmioty stają się prezentami dla bliskich i przyjaciół. Rękodzielniczą pasję próbuje zaszczepić u swoich znajomych, uczniów szkół czy harcerzy. Po krótkiej rozmowie z p. Marią Drapałą uczniowie przystąpili do pracy. Na warsztatach panowała wspaniała atmosfera i ogromny zapał do pracy. Efektem inwencji twórczej uczniów były piękne bukiety kwiatów wykonane z bibuły.

           

dodany przez: JP i WP
zdjęcia: JP
 


Dzień Edukacji Narodowejj
   W dniu 12 października w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 10 odbył się program artystyczny z okazji Dnia Edukacji Narodowej przygotowany przez uczniów klas 3-6 pod opieką p. M. Hołoty, p. T. Dębickiego i p. W. Pikora. Wesołe piosenki i zabawne teksty komentowały codzienność szkolną. Uczniowie wspomnieli o niezwykłych sposobach w dążeniu do wiedzy (praca ale i ściągawki:), sukcesach i porażkach w nauce tak uczniów jak i nauczycieli oraz o syzyfowej wręcz pracy tych, którzy odpowiadają za porządek i organizację życia szkolnego. Żeby okazać swą wdzięczność uczniowie wręczyli przygotowane przez siebie ordery wszystkim pracownikom szkoły. Nie obyło się też bez serdecznych życzeń, kwiatów, ale i sprawdzianu. Aby udowodnić swój optymizm i to, że zawsze darzy uśmiechem swych uczniów, pani Pedagog musiała wypić puchar soku cytrynowego. W nagrodę otrzymała Order Uśmiechu. Z kolei samorząd uczniowski po wcześniej przeprowadzonym głosowaniu wśród uczniów uhonorował najsympatyczniejszych nauczycieli dyplomami uznania. Wszystkim widzom dopisywał humor, a artyści otrzymali burzliwe oklaski. Na zakończenie uroczystości wystąpiła grupa taneczna „Takt” (prowadzona przez p. M. Przytocką). Pokaz umiejętności zaproszonych przez p. J. Potoczny gości bardzo się wszystkim podobał.

           

           
 

dodany przez: MH i WP
zdjęcia: WP
 


Konkurs malarski – „Podkarpacie dla Europy”

   W dniu 16 września 2011 roku odbyła się Pierwsza Podkarpacka Gala Młodych Artystów w Wojewódzkim Domu Kultury. Była ona uwieńczeniem konkursu malarskiego pod hasłem –„Podkarpacie dla Europy”. Uroczyste wręczenie nagród autorom zwycięskich prac odbyło się w obecności zaproszonych gości – przedstawicieli regionalnej władzy, świata kultury, polityków i mediów. Anna Bobowicz to laureatka konkursu która namalowała pracę pt. Ulica 3 Maja w Rzeszowie”. Natomiast Gabriela Płoskoń została wyróżniona za pracę pt. „Kapliczka z XIX wieku na Kalwarii Pacławskiej”. Obie uczennice pracowały pod kierunkiem Joanny Potoczny. Konkurs malarski pod hasłem – „Podkarpacie dla Europy” pozwolił odkryć nie tylko nowe talenty artystyczne Podkarpacia, ale przede wszystkim włączył dzieci i młodzież do współkształtowania europejskiego oblicza naszego regionu.

„Klatka po klatce”- konkurs plastyczny Anna Bobowicz i Gabriela Płoskoń zostały laureatkami konkursu – „Klatka po klatce”. Na podstawie projektów plastycznych do wiersza pt. ”Na wyspach Bergamutach” – Jana Brzechwy uczestniczyły w warsztatach plastycznych w dniach 19 – 23 września 2011 roku w Muzeum Dobranocek w Rzeszowie. Pracowały nad realizacją filmu animowanego pod kierunkiem Joanny Jasińskiej – Koronkiewicz, adiunkta na PWSFTViT im. L. Schillera w Łodzi. Podsumowaniem pracy uczennic była prezentacja filmu oraz wręczenie dyplomu i nagród rzeczowych. Warsztaty były barwne, ciekawe i sprawiły ogromną radość wszystkim uczestnikom.

               

dodany przez: JP i WP
zdjęcia: Zakia Cieślicka-Majka
 


 Nowy Rok Szkolny 2011/2012
   Nowy rok szkolny to trzeci rok reformy w szkołach - kolejne roczniki uczące się zgodnie z nową podstawą programową nauczania. Najważniejsze zmiany w tym roku to także oddziały „zerowe” w szkole. Nowa podstawa programowa ma być wprowadzana w życie stopniowo przez siedem lat - za rok obowiązywać będzie także w IV klasach podstawówek.
W tym roku powiększona zostanie także oferta edukacyjna szkoły dzięki projektowi „Równy start”. Projekt ten realizowany jest przez Gminę Miejską Jarosław w ramach Europejskiego Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Poddziałanie 9.1.2 „Wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów z grup o utrudnionym dostępie do edukacji oraz zmniejszenie różnic w jakości usług edukacyjnych".
W naszej szkole zaplanowano następującą liczbę grup zajęciowych:
* Zajęcia dla dzieci ze specyficznymi trudnościami w czytaniu i pisaniu - 2 grupy,
* Zajęcia dla dzieci z trudnościami w zdobywaniu umiejętności matematycznych - 2 grupy,
* Zajęcia logopedyczne dla dzieci z zaburzeniami rozwoju mowy - 2 grupy,
* Zajęcia socjoterapeutyczne i psychoedukacyjne dla dzieci z zaburzeniami komunikacji społecznej - 2 grupy,
* Gimnastyka korekcyjna dla dzieci z wadami postawy - 2 grupy,
* Zajęcia rozwijające zainteresowania uczniów szczególnie uzdolnionych „Mały badacz przyrody" - 2 grupy,
* Zajęcia rozwijające zainteresowania uczniów szczególnie uzdolnionych „Młody inżynier" - 3grupy,
* Zajęcia rozwijające zainteresowania uczniów szczególnie uzdolnionych „Angielski jest zabawą" - 2 grupy,
* Zajęcia rozwijające zainteresowania uczniów szczególnie uzdolnionych „Mały Leonardo" - 2grupy,